Vyberte stránku

Ohlasy po festivalu

Můj milý festivale,

po návratu domů a zpracování všech zážitků cítím povinnost sdělit vám, jak jste všichni strašně skvělí! Upřímně, když jsem v pátek vyrážel na festival turistické asociace, moc jsem nevěděl, co od něj mohu čekat. Ve skutečnosti jsem ani nečekal, že bych někdy četl slova festival a turistická asociace v jedné větě, jsou to totiž dvě různé věci!

A hele jo. Byl jsem na skautském Obroku a můžu celkem s jistotou říct, že FunTom byl o hodně lepší! Tomíci, vy jste fakt skvělí. Strašně moc mě bavilo vidět to, že když dva dělají totéž, není to totéž, protože, co oddíl, to naprosto jiná planeta. Ale tím, že je každá z těchto planet hodně skvělá, tvoříme docela ultimátní tomíckou galaxii, ve které rozhodně chci být. Co se programu týče, byl fesťák naprosto luxusní. Všechny workshopy, na kterých jsem byl, jsem si šíleně užil a načerpal na nich inspiraci na další (nejen) oddílovou činnost. A všechny akce mimo ně byly taky jedna nádhera! A ty jo, týpci, na koncertě jste mě šíleně překvapili:D. Když jsem do toho kempíku v pátek přicházel a viděl tam partu lidí v maskáčích, rozhodně jsem nečekal, že to tam v sobotu na koncertě tak strašně rozboříme. Prostě víkend samé překvápko. Posílám obrovský dík všem, kdo jste na FunTom přijeli. Byl to pro mě moc hezky strávený víkend. Mimořádný dík posílám všem organizátorům, ani si nedovedu představit, kolik práce za tím stálo. Jste skutečně neskuteční!

Díky moc vám všem!

Martin Jindříšek (TOM Sůvy, zachyceno na www.a-tom.cz)

Několik posledních tejdnů jsem měla mnohem míň času, rušila jsem věci, nestíhala jsem, chvílema panikařila… Několik posledních dnů jsem skoro vůbec nespala, dělala asi tisíc věcí najednou a mrzla v mokrym spacáku na rozbahněný louce u rybníka. I tak by se dala popsat asi největší věc, na který jsem se podílela. Věc, která se vás vůbec nedotkne, o který neuslyšíte, a kterou nebudete považovat za důležitou. Udělali jsme sraz pro mladý vedoucí turistickejch oddílů z celý republiky – čtyřdenní festival s dost našlapanym programem. První svýho druhu. Jasně, možná blbost. Maličkost.

A já si stejně myslim, že ne. JE to důležitý. Dává mi to smysl. Takže jsem teď znovu Jarda Dušek a jsem připravená vás zahrnout veškerou vesmírnou láskou. Proč to děláme? Protože nechceme, aby se přestalo jezdit na tábory. Chceme podpořit mladý lidi v tom, co dělaj pro ostatní, pro děti. Chceme, aby věděli, že to dokážeme ocenit. Že víme, že to neni samozřejmost investovat volnej čas do dobrovolnický práce pro druhý. A chceme jim pomoct to dělat ještě líp. Motivovat je, ať v tom vytrvaj. Ukázat jim, že v tom nejsou sami.

Vždyť sami víte, že jsem sama kolikrát přemejšlela, že se na celej náš oddíl vyprdnu, a i když by mi to zlomilo srdce, tak jsem si říkala, že už to prostě dál nejde, že to nemá cenu. Jsem hrozně ráda, že jsem to neudělala. Tohle je moje snaha o lepší svět. Protože v blátě na louce je svět ještě v pořádku. V jednadvacátym století je to možná fakt velkej úlet. A stejně je to cesta.

Nevěříte? Nerozumíte? Ráda si o tom s váma popovídám víc a vysvětlim. Nebo pojeďte někdy s náma! Uvidíte, zažijete, pochopíte! Rozumíte? Věříte? V tom případě díky za support, možná i právě vaše podpora byla tím mávnutím křídel, co umožnilo tenhle velkej šílenej fesťák.

Teď potřebuju, abyste se zas chvíli o mě starali vy. Přijímám pozvánky na obědy/večeře, můžete za mě chodit na nákupy a do práce. Můžete mě chválit, bavit, nosit mi dárky…

No a nebo taky ne. Nejsem z cukru a prostě se jen tak neposeru. Zvládla jsem to. Zvládli jsme to. (Víte jak je nesmyslně absurdní, když se na jedný louce potká několik hlavních vedoucích a maj chystat něco dohromady? To vůbec neni prdel ustát! Navíc, když jsou skoro všichni ostatní chlapi – a většinou starší než vy?) Vytrvat. To je asi to hlavní, co si odnášim. Nejít proti sobě, ale ani nezoufat proti sobě. Když jde o dobro, musíme bejt vytrvalí. Je to fakt náročný. Ale má to smysl. A nic jinýho prostě dělat nejde. Když jste já.

Všechno se povedlo. A já si zas o něco víc zapustila kořeny, který se místy ocitaly ve vzduchu. Tak to víte a já jdu konečně usnout pod peřinou.

Ahoj a dík

Jarka Bednářová (TOM Sůvy, zachyceno na FB)

FunTOM byl prostě skvělý. Klaním se všem pořadatelům za to, co dokázali. Kromě všech bezva workshopů, koncertů, diskuzí s osobnostmi a her si velmi cením jednoho, možná trochu vedlejšího efektu, že jste dokázali na jedno místo ve stejný čas dostat partu úžasných lidí. Díky za celý festival! Těším se, až nám děti v oddíle vyrostou a budou moct zažít nějakou takovou akci, na kterou se prostě nezapomíná.

Zdeny Šmída (TOM Chippewa, zachyceno na FB)

Už dlouho jsem nebyla na tak vydařené akci, pro jakýkoliv příští ročník rozhodně doporučuju…koloběžky, Kavárna POTMĚ, noční běh, Marian Polák, Jindřich Šídlo, luxusní čajtý, plno inspirace do oddílu a samozřejmě naprosto nejlepší osobnosti v programu 20×20 ?, kdy i sobotní zprávičky pochopili, co je na Fun TOM nejlepší a natočili mi zadek…chci další ročník a to nejlíp už na podzim..ať se stihnu trochu vyspat

Renata Dvořáková (TOM Chippewa, zachyceno na FB)

Víkend plný nadšených a inspirativních tváří, přírody a deštíčku, multikulti-vege vaření, zachraňování planety, zelený, plánování Skiaareálu Troja-Bohnice, nejlepšího tancování na Cirkusovým koncertě v šapitó a milých přátel. Vlak zpátky do reality mi neujel, ale nevím, jestli to není škoda.

Žila jsem chvíli FunTOM a bylo to super! Díky

Jitka Gsinn (TOM Sůvy, zachyceno na FB)

FunTOM – skvělý počin tomíků uspořádat čtyřdenní festival plný zábavy, zážitků a inspirace pro mladé tomíky. Jsem rád, že Svitavy mohly poskytnout zázemí pro tuto super akci a také, že jsem mohl strávit pár dnů mezi svými kamarády – tomíky. Díky všem organizátorům za uspořádání této skvělé akce.

David Šimek (starosta Svitav, zachyceno na FB)

Byl to neskutečný zažitek . Doporučuju FunTOMa všem kteří se chtějí bavit, najít nové přátele nebo třeba jen tak někam vyrazit. Strašně jsem si to užil a příště jedu zas.

Petr Severa (TOM Lesani, zasláno interně)

Každou část programu jsme hltali s naprostým nadšením. Ať už to byly přednášky o putování po Jižní Americe a Rumunsku, lekce bubnování nebo Kavárna POTMĚ. Akce od tomíků prostě stojí za to, díky! 

Děkujeme moc za skvělou akci 🙂

Karolína Novotná (TOM Čtverka Znojmo, zasláno interně)

Milí přátelé,

chtěl bych vám za všechny Opaváky moc poděkovat. Cesta autem domů byla upovídaná (krom těch, kteří usnuli asi štěstím. Stále a stále jsme se vraceli k tomu, co jsme zažili. 

Za nás: byli jsme a vlastně jsme stále nadšeni. Máte naše uznání, velký obdiv a respekt. Jsme na vás pyšní a jsme rádi, že jsme v TOM s vámi. S díky za hru, za víkend, za poučení i zábavu..

zdraví a zdraví přeje

Tom & KADAO

Tom Weicht (TOM Kadao, zasláno interně)

Fantasticky uspořádané! Nejlepší teambuilding oddílu! Moc děkujeme.

Hanka Picková (TOM Oftalmo, zasláno interně)