Ohlasy po festivalu

Poděl se s námi o tvůj zážitek z festivalu. Řekni ostatním, jak se ti na FunTOMovi líbilo. Co bys o festivalu napsal těm, kteří letos nebyli. Napiš svůj „ohlas“ buď do FB skupiny „FunTOM 2022“ nebo na info@fun-tom.cz. Rádi ho zde zveřejníme.

Pokud chceš vzkázat něco organizátorům anonymně, využij formulář s hodnocením festivalu 

FunTOMa jsem se letos zúčastnila poprvé a jsem ráda, že jsem tam mohla být. Potkala jsem tam spoustu inspirativních lidí, dozvěděla se o tom, jak to funguje v ostatních oddílech („20 x 20“ bylo prostě skvělé! :D) a vyzkoušela i něco nového. Koloběžky a hlavně tandemová kola byla báječným zpestřením nabitého programu. Obdivuji organizátory, kteří věnovali tomuto festivalu svůj čas a energii. Patří jim za to velký dík!
Veronika "Amálka" Předotová

TOM Veverk, Brandýs nad Labem

JAYA JAYA FUNTOM SHAMBO
(Ve volném překladu: Sláva a vítězství FunTOMovi)

Festival FunTOM – prostě bombastikos. Nelze ho shrnout pár slovy. Je to událost, kterou musíte zažít. Hned po návratu z FunTOMu jsme se začali učit nové písničky a mantry na kytaru, sbírat bylinky a plánovat aktivity, pro které jste nás nadchli.

Děkujeme všem organizátorům za skvělý program a skvělou náladu, kterou jste mezi námi šířili.

Veronika a Lukáš Hodkovi

TOM Klub lesní Moudrosti, Roudnice nad Labem

Na FunTOM mě nalákal jeden náš vedoucí, a poté video z minulého ročníku. Po zhlédnutí jsem si říkala, že to vypadá dost zajímavě a mohla bych tam s sebou vzít rádce z našeho oddílu. Trošku jsem se bála, že když je festival 16+, budou tam samí mlaďoši a já ve svých 22 letech tam budu „stará rašple“, ale poznala jsem tam spoustu lidí ve svém věku.

Jaké jsem měla od festivalu očekávání? Poslední týdny se na mě nakupila spousta povinností – blížící se zkouškové, tábor a chystání celotáborovky, pracovní povinnosti apod. Doufala jsem, že tento prodloužený víkend prostě vypnu. A stalo se. Nejen, že jsem se na 4 dny zprostila všech povinností, ale já jsem si FunTOm opravdu užila. Všechny workshopy, kterých jsem se účastnila, byly super.

Nejvíce se mi líbila Škola eskymáků, protože plavby na kánoích a kajacích mě moc baví, a eskymáka jsem dělala poprvé.

Noční závod Run or Die obohatila silná bouřka, na niž budeme ještě dlouho vzpomínat.

Zázemí festivalu bylo hezké a organizace proběhla na jedničku, organizátorům patří můj velký obdiv.

Díky také Tomíkům z Brna, kteří se starali o naše hladové krky. Jídlo bylo moc dobré a grilovačka v sobotu večer famózní.

Eliška "Elka" Kuchařová

TOM Sirius, Ostrava

Přátelé, tomíci všech věkových kategorií,
jsa nejstarší účastník FunTOMu, musím po pravdě říci, že jsem byl čtyři dny permanentně v šoku. Mám-li akci hodnotit jako člověk, který toho již v životě hodně viděl, zažil a prožil, musím napsat toto:
1. Obrovský dík všem vedoucím, připravili promyšlený harmonogram akcí, zajistili pro mě překvapující a dostačující zázemí FunTOMu – sprchy, saunu, kavárnu, velké stany a stravování.
2. Všechny workshopy, kterých jsem se zúčastnil, byly vedoucími promyšleně připravené, poučné a mnohdy i zábavné. Byly při nich vidět jejich bohaté zkušenosti. Užil jsem si je.
3. Společné hry – Prase v žitě, Stíhání záhadného FunTOMa a další –
byly připravené s láskou zkušenými vedoucími.
4. Co říci závěrem? Největší radost jsem měl z mladých tomíků, kteří se s chutí a bojovým zápalem zúčastňovali workshpů, společných her a zábavy. Nepotřebovali k tomu žádný počítač, mobil, internet. Aniž si to uvědomovali, komunikovali jsme všichni „z očí do očí“, viděli jsme vzájemné reakce, obličej, gesta, formu projevu jeden druhého a mohli si o druhém udělat pravdivý obrázek o něm jako člověku. A to je to, co mně v dnešní době nejvíce chybí.
Vláďa "Šéf" Hladík

TOM Alšák, Praha

Drahý FunTome ….. sbalit ženskou a pak nechat chlapa jen tak!!!! … Ano, mluvím o FunTomce, kterou jsme sbalili a FunTom zůstal zaražený jak vidle v hnoju v seníku 😃
No což, věřím, že to do dašího ročníku nějak s tím senem tam přežvejká 😃 ale co my????
Teď mi poraď, jak mám vydržet do dalšího ročníku po tom co:
  • byli organizátoři naprosto skvělí
  • program naplněn naprosto suprovými věcmi
  • lidi byli na sebe příjemní a seznámit se nebylo obtížné
  • úsměv na každém kroku a k tomu večerní společné béékání u ohně, kdy jsme se mladí i kmeti sehráli…. uaaaau
  • Každopádně nesmím zapomenout na jídelní procházku, protože….TEN SMRKOVÝ KARAMELOVÝ MED …… ten byl prostě …FAMÓZNÍÍÍÍÍ !!!!!!!!!!!!!!
A potom ty loďky, v noci projíždět se pod hvězdami, nebo sledovat bouři v kavárně od TUCANA Kaskiho ???? Ranní snídaně všech pospolu a přitom se mít jako ,,PRASE V ŽITĚ.“
Co pak vzkázat všem těm, co nedojeli?????????
Nic jim nevzkazujme, ale prostě jim sbalte věci, vezměte je s sebou.
Já díky, že jsem si našel konečně chvilku na sebe si odpočinout. I když mne lákaly všechny přednášky, jel jsem s tím, že potřebuji čerpat ze společného ducha, cítit ho a přitom být sám. I toto byl FunTom, který jsem zažil.
DÍKY MOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCCCCCC.
Martin "Maťo" Jung

TOM N.A.L., Ostrava