Program 2022

Časový plán 2022

čtvrtek 19. 5.

odpoledne: příjezd

20:00 – zahájení, hra Prase v žitě

Pátek 20. 5.

6:45 ranní jóga

8:00 – 8:45 Velká pikniková snídaně

9:00 – 10:30  workshopy a přednášky

11:00 – 12:30  workshopy a přednášky

12:30 – 14:00 oběd

14:00 – 15:30 workshopy a přednášky

16:00 – 17:30 přednáška Czech Zero Waste

17:45 – 18:00 SLACK SHOW

18:00 – 19:00 večeře

19:30 – 00:00 Run or Die

 

po celý den – kavárna, relax zóna, sauna, filmy, tandemová kola atd.

sobota 21. 5.

6:00 – 8:00 workshop Makrofotografie

6:45 ranní jóga

8:30 – 10:00 workshopy a přednášky

10:30 – 13:00 velká bojovka – Stíhání záhadného FunTOMa

13:15 – 14:15 oběd

14:15 – 15:45 workshopy a přenášky

15:45-16:00 firewalking

16:00 – 17:30 přednáška Miky Škoda + workshop Handpany

17:45 – 18:45 večeře

18:45 – 19:15 koncert ONDRONE

19:15- 20:15 20x20

20:30 koncert Band-a-SKA

22:00 workshop Noční focení

 

po celý den – kavárna, relax zóna, sauna, filmy, tandemová kola atd.

neděle 22. 5.

8:30 – 10:00 workshopy a přednášky

10:15 – ukončení, Fun Loterie, balení, odjezd

Přednášky a Workshopy 2022

Nohama na horách, hlavou ve vesmíru

Nohama na horách, hlavou ve vesmíru

Miky Škoda

Zakladatel projektů X-Challenge, LeapMakers a v minulosti například i LowCost Race. Svými aktivitami se snaží hledat a upevňovat pozici Česka ve světě. Miky je původně fyzioterapeut, pedagog volnočasových aktivit a skautský vedoucí, který od 22 let podniká v různých odvětvích, projel přes 40 zemí, vylezl několik čtyřtisícovek včetně Matterhornu a je autorem knihy Můžeš (po)dělat cokoli. Dnes čerpá ze zkušeností jak z podnikání, tak ze skautu a cestování. Svoje zkušenosti aplikuje ve vzdělávacích projektech s cílem pomoci vývoji vzdělávání v Česku vstříc inovacím, zodpovědnosti, multioborovosti a systémovému kritickému myšlení.

Více v článku

Jak na život skoro bez odpadu

Jak na život skoro bez odpadu

Helena Škrdlíková (Czech Zero Waste)

Je vůbec možné žít bez odpadu? Ano je! Tedy skoro. Jak na to vám představí trojice autorek, které založily známý blog Czech Zero Waste o životním stylu, který snižuje negativní dopad nejen na životní prostředí, ale i na lidi v našem okolí. Poradí vám, jak s životem bez odpadu začít, jak v praxi řešit některá bezodpadová rozhodnutí, jak přistupovat k běžným činnostem po vzoru zero waste – od úklidu, vaření, oblékání, až po cestování a život s dětmi. V přednášce se také zaměřím na téma šetrnosti při táboření.

Barefoot sandály

Barefoot sandály

Kateřina Bušová, Mirka Matějková

Chůze téměř na boso je osvěžující a zdravá. Cítit zem každým kouskem nohy je pocit, který jsme už často zapomněli. Ujít celodenní výlet v těchto sandálech zatím raděj nezkoušej, ale v batohu ti nezaberou moc místa a můžeš si je nazout třeba v lese nebo při obědové pauze.

Na workshopu si takovou ultralight  obuv na míru vyrobíš. Prosíme účastníky, aby počítali s tím, že materiál  si uhradí každý sám (cca 100-150 Kč).

 

Slackline

Slackline

kluci ze Slackshow

 

Chození po „lajně“ znáš? Udržet rovnováhu, uhlídat nohy, aby se nerozklepaly, zafixovat zrak, udělat krok vpřed …. a je to! Jednoduché to ale není. To potvrdí každý, kdo na tenkém popruhu mezi stromy někdy chodil. Pokud jsi úplný začátečník, vyzkoušíš si základy. Pokud už trochu něco umíš, můžeš se naučit nějaké triky a složitější kousky. Workshop vedou ti nejzkušenější z nejzkušenějších – artisti ze Slackshow.

Vrhání nožem a Hvězdicemi

Vrhání nožem a Hvězdicemi

Martin "Maťo" Jung (TOM N.A.L.)

 

Snad každý kdo měl svůj nůž, chtěl umět házet, zabodávat, trefit a nezlomit si ho. Není to vůbec těžké, pojď ukážeme ti, jak na to a jak to naučit i děti v oddíle i někoho dalšího!!! Pochopíš jak nůž držet a pustit. Jakou mít vzdálenost a postoj. Naučí se to každý !!! Dozvíš se, jak a z čeho vyrobit házecí nástroje, které nestojí moc peněz a nahradí nože, nezničí se.
Naučíme tě také házení zbraněmi Ninjů a techniky hodů.
žonglování

žonglování

Véna Křepelák (TOM Dakoti)

 

Žonglování už dávno není jen o házení si se třemi míčky a převleku klauna. Novodobé styly nabízí mnoho možností, kterým se dá v tomto odvětví věnovat. Seznámíš se s jednotlivými nástroji, jako jsou např. Poi, Eight rings, S staffs, Yoyo, aj. Následně budeš mít jedinečnou šanci si jakýkoliv nástroj půjčit, vyzkoušet si jej a třeba v sobě najít skrytý talent, o kterém jsi dosud nevěděl. Žonglování funguje jako výborná relaxace, při které zároveň zdokonaluješ své pohybové dovednosti a posiluješ mozkové závity. Takže pokud chceš poznat něco nového, nebo se třeba žonglování už věnuješ a máš chuť se zdokonalit, budu se na tebe těšit.

Pokud už s něčím žongluješ, vezmi to s sebou.

pARACORD NÁRAMKY

pARACORD NÁRAMKY

Martina Šišáková (TOM Kasiopea)

Paracord je víceúčelový pomocník při drsných akcích o přežití, ale i při pohodovém táboření v přírodě. Lehká šňůra ti poslouží při stavbě přístřešku nebo věšení hamaky, při tvorbě nosítek, k opravě rozbitého batohu, k uvázání jídla na strom, aby na něj nedosáhl medvěd nebo hladový kamarád, jako tkaničky do bot, k rozdělání ohně nebo při spouštění batohu ze skály (unese 200 kg). A kde máš Paracord víc po ruce než přímo na ruce? Spletený do praktického náramku je vždycky připraven k použití a v mezičase přispívá k image drsňáka. Naučíme se, jak vyrobit náramek se smysluplným množstvím šňůry.

 

 

 

 

Tajemství dechu

Tajemství dechu

Véna Křepelák (TOM Dakoti)

 

Kolikrát za život jsi už slyšel o důležitosti dýchání a o TOM, že bychom měli dýchat správně? Věděl jsi například, že za 24 hodin se člověk nadechne nejméně 13 tisíc krát? Na workshopu se dozvíš, jak správně dýchat, jaký přínos může mít hluboké dýchání na tvé zdraví a společně se naučíme základní hluboké dýchací techniky.
Mimo jiné si velmi vtipnou formou, přiblížíme ještě jednu dýchací techniku podle Strelnikovové.

škola eskymáků

škola eskymáků

Adam Weicht, Tomek Hurt

 

Každý správný vodák ví, že není eskymák jako eskymák. Láká tě sjet si řeku na kajaku, ale bojíš se, že se cvakneš a nebudeš vědět, co máš dělat? Pak je tento workshop určený právě pro tebe. Přijď si vyzkoušet jízdu na kajaku na klidné vodě. Zkusit můžeš také eskymácký obrat. Co víš, třeba otočíš hned napoprvé!

S sebou měj plavky, boty do vody a případně další vodácké oblečení.

Zpěvné mantry

Zpěvné mantry

Véna Křepelák (TOM Dakoti)

Jsi muzikant? Hraješ na nějaký hudební nástroj? Nebo si jen rád zazpíváš s přáteli u ohně? Pak se přidej na tento workshop, který bude v celé své délce ryze hudební. Společně se naučíme a zazpíváme si mantry, které budete moci využít nejen v oddíle při běžné činnosti, ale dostanete také tip, jak tyto písně zařadit třeba do celotáborové hry. Písně jsou pak možné modifikovat i pro různé věkové skupiny. 

Pokud chceš, vezmi si svůj hudební nástroj s sebou.

Rozdělávání ohně třením dřev

Rozdělávání ohně třením dřev

Aleš Sedláček (Liga lesní moudrosti)

 

Chceš se naučit rozdělávat oheň třením dřev nebo křesáním? Víš jak si vyrobit troud nebo třecí dřeva? Zajímá tě táboření v týpí a vyrábění indiánských věcí? Tento indiánský workshop je dobrá příležitost si o tom všem promluvit a mnohé si i ukázat. Na setkání s vámi se těší Tokaheya, woodcrafter tělem i duší a člověk, kterého to všechno děsně baví.

Před workshopem si prosím nasbírej suchou trávu nebo chrastí na rozfoukání.

Netradiční sporty

Netradiční sporty

TOM Veverk

 

Hrál jsi někdy kin-ball, tchoukball nebo slepý fotbal? Ne? Ale lakros, ringo nebo holomajznu určitě znáš? A co spikeball nebo kanjam? Že je to pořád v pohybu? Dobře, a co drápky, harang nebo mölkky?
Nevymýšlíme si (maximálně jeden, dva názvy), spíše jsme posbírali různé netradiční hry a sporty, které si s námi můžeš zkusit a odnést si je zpět domovského oddílu. Posuň sporty vaší party zase na další, netradiční level!
Noční focení

Noční focení

Tomek Hurt, Milan Blšťák

Jsou věci, které už mobilem nevyfotíš, a ty to určitě víš! Zapiš se na noční workshop a vyzkoušej třeba focení hvězdné oblohy se zrcadlovkou. Podaří se ti zachytit zaostřené hvězdy, ale třeba i hvězdy s jejich pohybem po nebi! Čas využijeme také na focení s dlouhým časem a lightsticky, vzniknou tak krásné barevné kresby, které se precizně naučíš zachycovat.

Pokud máš vlastní zrcadlovku, vezmi si ji.  Pokud ne, zapůjčíme fotoaparát na místě.

Jedlá procházka

Jedlá procházka

Radka Skočková

Jarní slunečné počasí přímo vybízí k procházce. Při potulkách přírodou se můžeš nejen kochat výhledy,  ale i něco ochutnat z rostlinné říše. Jedlá procházka ti přiblíží plané rostliny, kterými je možno zpestřit svůj jídelníček. Probádáme okolí rybníku Rosnička. Společně si připravíme několik jedlých lahůdek a jistě si užijem nevšední kulinářský požitek. A jak uchovat byliny na pozdější období? I o tom bude tento workshop! Chybět nebude ochutnávka specialit z valašského kraje 🙂

 

 

 

 

písničky a srandičky  k táboráku

písničky a srandičky k táboráku

Zbyněk Báča (TOM Máci)

Každý správný vedoucí musí mít v zásobě pár „správných“ písniček, které zaručeně rozhýbou zábavu. Vedle osvědčených hýbacích písniček by měl mít v repertoáru pár tanečních (na kytaru hratelných) skladeb, které rozhýbou klubovnu a rozproudí krev. Určitě se hodí znát pár košilatých písniček, které na druhou stranu nepřekročí hranici vkusu konkrétního kolektivu. Neméně vhodné je zabrousit i do divadelního zákulisí, kde se dá taktéž najít spousta veselých aktivit, které rozproudí náladu. A také je dobré se neustále rozhlížet kolem sebe a hledat inspiraci a nápady z událostí, které vás zrovna míjí. Pokud se chceš naučit pár inspirativních písniček a různých srandiček s kytarou, je tento program určený právě tobě.

 

 

Makrofotografie

Makrofotografie

Milan Blšťák (TOM Na Ostrůvku)

 

Chtěl by ses podívat do světa miniaturních přírodních zázraků? Hodně neobvyklý ranní makro-workshop ti ukáže ve velkém zvětšení svět plný barev a překvapení. Svět otevřený lidem s velkou trpělivostí a fantazií. Pro úzký okruh 8 zájemců povede specialista na makrofotografii Milan Blšťák. Už 25 let makrofotografii fotí, prezentuje na autorských výstavách (už jich má na kontě 70) a během dvouhodinového výletu do přírody vám zkusí ukázat, co všechno se dá ulovit v ranní orosené trávě. Musíš prostě jen hodně brzo vstát a počítat s tím, že se trochu „urousáš“.
Pokud máš vlastní zrcadlovku, vezmi si ji.  Pokud ne, zapůjčíme fotoaparát na místě
Značení turistických tras

Značení turistických tras

Zbyněk Báča, Adam Weicht

 

Turistické značení je český fenomén, který uznale hodnotí okolní turistický svět. Vzniklo téměř před 130 lety a za tu dobu prošlo řadou změn, které ho různě měnily až do dnešní podoby. Každý značkař vám potvrdí, že v lidech, kteří vidí značkaře tzv. v akci, vyvolává tato činnost jen pozitivní reakce a přináší značkaři chválu. Pojď si vyzkoušet práci značkaře, která rozhodně není jen o malování značek. Pojď si vyzkoušet, co si sebou každý značkař musí vzít na značení, podle jaké logiky se značky malují, jaká je hierarchie barev při souběhu značení, jak se správně vyznačí rozcestí turistických tras. Po krátké teorii vás čeká malování značek na papírové tubusy a následná vycházka po turistické trase, kde si všechny nabité znalosti vyzkoušíte přímo v terénu.
Panning foto

Panning foto

Milan Blšťák, Tomek Hurt

Sportovní fotografové mají tzv. prst „přirostlý ke spoušti“ aby zachytili nejdokonalejší fragment pohybu. Nabízíme vám ve workshopu možnost vyzkoušet si na půjčených Nikonech specialitu panning a focení rychlých sportovních aktivit. A výsledky vás!

Pokud máš vlastní zrcadlovku, vezmi si ji.  Pokud ne, zapůjčíme fotoaparát na místě

 

 

Kurz tvorby videa v kostce

Kurz tvorby videa v kostce

Jakub Říkovský (TOM S.T.A.N.)

 

Zajímá tě tvorba oddílových videí, ale nemáš s tím zatím moc zkušeností? Pokusíme se do tebe dostat co možná nejvíce informací, tipů a triků, které ti pomohou. Vyjasníme si jakou techniku můžeš využít, ať už se jedná o mobil, foťák či kameru a jakých výsledků s danou technikou docílíš. Ukážeme si základní principy natáčení, jako je výběr velikosti záběru, pohyb kamery, nebo správná expozice. A na to pochopitelně navážeme tím, jak snadno video zpracovat v postprodukci. Během workshopu si ukážeme, jak se může video pomocí jednoduchých triků pozvednout až na profi úproveň. 

Pokud máš, vezmi si s sebou vlastní vlastní GoPro, mobil nebo foťák.

HandPany

HandPany

Ondřej Glogar (ONDRONE)

 

Speciální kurz výuky hry na bájný kouzelný nástroj jménem Handpan (Hang Drum). Tento workshop bude plně věnovaný začátečníkům a lidem kteří se chtějí s nástrojem osobně seznámit a naučit se základní a i rytmické prvky prvotní hry na tento kouzelný nástroj. Handpan workshop je speciální proto, že každý účastník dostane na celou dobu kurzu vlastní osobní nástroj, na který se bude po celou dobu kurzu učit. Výuka bude probíhat na nástrojích značky Djangar Pans a Neo Handpans. Popřípadě i vaše osobní nástroje.

Didgeridoo

Didgeridoo

Ondřej Glogar (ONDRONE)

Speciální kurz výuky hry na australský pravěký tradiční domorodý nástroj Didgeridoo. Tento workshop je plně věnovaný začátečníkům a lidem kteří se chtějí s nástrojem osobně seznámit a naučit se základní a i rytmické prvky prvotní hry na tento mystický magický nástroj. Didgeridoo workshop je speciální proto, že každý účastník dostane na celou dobu kurzu vlastní osobní nástroj, na který se bude po celou dobu kurzu učit. Procvičíme si základní tón, práci s dechem, rytmické skupinové cvičení, základy cirkulačního dýchání a řekneme si něco z historie Aborigenes a moderního směru hry.

 

 

Bosá turistika a firewalking

Bosá turistika a firewalking

Igor Slauka

Odlož své nepřirozené a zdravotně závadné boty a s nimi i stud. Vyzkoušej novou formu zdravé, pohodové a zajímavé pěší turistiky – turistiku naboso a využij k ní své nohy, 6 milionů let vyvíjené mistrovské dílo evoluce. Vyzkoušej bosý životní styl. Na závěr se můžeš projít po žhavých uhlících – firewalking čeká na tebe!

Lukostřelba

Lukostřelba

TOM Veverk

 

Bohatým bral a chudým dával. Protože měl vizi, charisma a hlavně luk, se kterým to fakt uměl. Pojď si to zkusit taky. Třeba na tebe čeká slavná budoucnost a nějaká ta Mariana. 🙂

Workshop je určen zejména začátečníkům, kteří budou mít luk poprvé v ruce.

Grafický workshop

Grafický workshop

Jiří "Youry" Palát (TOM Zlaté šípy)

 

Aneb jak na tvorbu diplomů, účastnických listů, pozvánek a jiných grafik zpestřujících vaši oddílovou činnost. K dispozici nám budou počítače s nainstalovaným Photoshopem, kde si ukážeme postupy a triky, kterak skloubit výtvarný um s technikou, abychom se dopracovali k vytouženému cíli. Vyzkoušíme si prostě celý proces od prvního tahu tužkou až po finální výtvor připravený k tisku.

Zdravověda - výuka v oddílech

Zdravověda - výuka v oddílech

tým Zdravokurzu

 

No přednáškou to nebude 🙂 Děti si potřebují víc zkusit než znát. I ti nejmladší se mohou naučit, jak účinně poskytnout první pomoc. Třeba jen správně zavolat záchrannou službu může být nad zlato. A když se něco naučí v rámci hry, budou si to pamatovat už navždycky. A co teprve simulace, ty u toho musí být. Vše vyzkoušíte na vlastní kůži. Tak pojďme na to po vzoru učitele národů – Zdravověda hrou.

Zdravověda - simulace

Zdravověda - simulace

tým Zdravokurzu

 

Praktický nácvik záchranářských dovedností. Vše vypadá realisticky… vy berete do ruky lékárničku a začínáte zachraňovat. Zkušenost je nepřenositelná.

Oproti dalším workshopům, bude tento pro každou 5ti člennou skupinku trvat cca 30 min. O to bude ale tvůj zážitek intenzivnější. Ve zbylém čase si můžeš zajít například do kavárny.

Tipy a triky v natáčení videa

Tipy a triky v natáčení videa

Jakub Říkovský (TOM S.T.A.N.)

 

Točíš videa a chceš je posunout na další úroveň? Tak přesně pro je tento workshop, na který následně volně navazuje také kurz „Postprodukce videa“. Ukážeme si, jak pomocí jednoduchých pravidel a triků docílíš super videí, která mají opravu šťávu.  Řekneme si něco o záběrování, formátech obrazu, či filmové ose. Rozebereme si pohyby kamery Ukážeme si, jak pracovat s hloubkou ostrosti, kompozicí, či správnou expozicí záběru.  Vyrazíme do víru FunTOMa natočit nějaké pěkné záběry. Pokud tě zajímá také to, jak s s videem dále pracovat, zkus náš druhý workshop „Postprodukce videa“. 

Pokud máš, vezmi si s sebou vlastní vlastní GoPro, mobil nebo foťák.

Postprodukce videa

Postprodukce videa

Jakub Říkovský (TOM S.T.A.N.)

 

Workshop volně navazuje na kurz „Tipy a triky v natáčení videa“ (není však bezpodmínečně nutná účast na obou). Chceš se pustit do zpracování oddílových videí, které si natočil buď ty, nebo třeba někdo z tvých kamarádů, ale nevíš jak začít? A nebo už nějaké zkušenosti máš, ale chceš svá videa posunou na trochu vyšší úroveň? Tak je tento kurz právě pro tebe. Společně si ukážeme některé základní poučky a principy filmové řeči. Řekneme si, jak efektně a efektivně zpracovat natočený materiál, s čímž mimo jiné souvisí, jaký střihový program si vybrat. Dozvíte se, kde si legálně sehnat hudbu a také jak s ní ve videu pracovat. V rámci workshopu si vše ukážeme v praxi na materiálech, které budou pořízeny v během předcházejícího kurzu.

Natáčení s českou televizí

Natáčení s českou televizí

Jakub Voříšek (Zprávičky, ČT)

 

Stane se z tebe reportér, který umí dostat vaši oddílovou akci nebo třeba letní tábor na televizní obrazovku! Co taková reportáž správně obsahuje, jak napsat text, jak natočit povedený záběr, jak namluvit komentář atd. To vše s profesionály z ČT. Během workshopu společnými silami a s pomocí zkušených redaktorů vytvoříme reportáž. Profi technika, velké kamery, atd.

Vaření v přírodě

Vaření v přírodě

Ondřej Loran Veselý

 

Uvaříme si venku pár netradičních dobrot. Žádné fazole z plechovky nečekej. Na další výpravě zazáříš.

lasování nejen pro začátečníky

lasování nejen pro začátečníky

Radek ALF Bendakovský

 

Chceš se naučit točit lasem, ale nikdy jsi laso nedržel(a) v ruce? Povím ti trochu teorie. Naučíš se točit, ale zároveň se naučíš, jak to učit jiné. Jaké materiály použít a kde vše koupit. Talíř vytočí každý účastník, ale našim cílem bude krinolína. Kdo zvládne krinolínu, bude pokračovat dále 🙂 Pokud tento základ znáš a chceš se naučit víc, jsi také vítán(a).  Individuálním přístupem tu budu i pro pokročilé lasaře.

Na program doporučuji mít vlastní laso, ale bude možné si na místě různé velikosti lan půjčit, nebo i za rozumnou cenu koupit.

Maskování zranění

Maskování zranění

Radek ALF Bendakovský

 

Workshop maskování při výuce první pomoci, pomocí zážitkové pedagogiky pro začátečníky i mírně pokročilé. Vše si vyzkoušíš a ohmatáš. Naučíš se jak vyrobit kůži, krev, kosti, popáleniny a pomocí těchto surovin namaskovat realistické zranění. Dozvíš se vyzkoušené poměry surovin, ale zároveň možnost, kde tyto materiály koupit hotové. Seznámíte se i s novými způsoby maskování pomocí gumových zranění. Budete mít možnost si vyzkoušet namaskovat řeznou i tržnou ránu, popáleniny, zlomeniny, cizí předmět v těle, zranění oka a jiné. Pokusím se vše přizpůsobit vašim očekáváním a krátkému času.

Další program z roku 2022

koncert

koncert

Band-a-SKA

 

Band-a-SKA je klubová a festivalová kapela, která brázdí naši zem od roku 2010. Kombinuje off beatový rytmus SKA muziky s prvky popu, jazzu a funky. Poslechni si je

Více v článku

Slackshow

Slackshow

Lukáš Černý, Michal Pírek a spol.

 

Neskutečná show, smršť salt a jiných kombinací na trickline. Rozuměj slakcline, avšak s tríčky na nejvyšší úrovni. Tito kluci jsou naprostou špičkou ve svém oboru. Mezi stromy u rybníku Rosnička to rozbalí a předvedou, co umí. Také budeš mít možnost si něco na slackline vyzkoušet. V programu totiž je připraven i samotný slackline workshop.

Koncert

Koncert

ONDRONE

 

Přijede muzikant, cestovatel, performer a hlavně hráč na Handpan, Didgeridoo, a Carnyx, který ve svém oboru dosahuje evropské špičky. Na koncertu se určitě se zájmem zaposloucháš do netradičního zvuku těchto nástrojů.  

ONDRONE povede v sobotu i dva samotné workshopy.

Tržiště nápadů

Tržiště nápadů

vynálezcí, objevitelé, umělci

 

Povedlo se ti na táboře postavit supr vodní mlýnek na potoce? Máš ozkoušený vylepšovák na rozdělání ohně? Ukaž, jaký sis vyrobil kapsář do stanu. Má tvůj oddíl originální výzdobu klubovny? 

Popřemýšlej, co bys mohl ostatním ať už na fotografii nebo dokonce „naživo“ představit. Včas dáme vědět, co a jak si připravit. Budeme rádi, když se zapojí každý účastník!

Run or die!

Run or die!

noční hra

 

Jak pevná je tvoje vůle dokončit, co jsi začal? Běž… nebo zemři pro tento závod. Podvečerně – noční závod pro tří až pětičlenné týmy. Závodit budete především sami se sebou. Orientace na trase. Schopnost týmově řešit úkoly a šifry. Odhodlání dojít až do cíle. Prostě… run or die!

Tandemová kola

Tandemová kola

Adam Weicht (TOM Kadao)

Tandem, dvojkolo. Proti individuální jízdě na kole má jízda v tandemu větší efektivitu a dvojnásobný výkon. Většinou však jen při cestě v rovině či z mírného kopce.  Tandemová kola se užívají pro rekreační jízdy, při závodech, ale také na paralympiádách, jmenovitě nevidomými a zrakově postiženými jezdci. Pokud si chceš tuto nelehkou jízdu na dvoukole vyzkoušet, pak jistě doraž na FunTOMa.

Sauna

Sauna

v zásadě indiánská 🙂

 

Chceš si po programu odpočinout, ohřát se a pak se zase zchladit? K dispozici ti bude FuTOMácká sauna přímo u rybníka Rosničky. Sauna bude otevřená každé odpoledne a podvečer. Přijď a zažij pořádný FunTOMácký relax!

Připrav si plavky nebo spodní prádlo a vezmi si vlastní ručník.

Kin-o-TOM

Kin-o-TOM

oddílové filmy a videa

 

Máš video představující tvůj oddíl nebo povedený krátký film z tábora, z outdoorové výpravy, z dobročinné akce nebo sestřih z vodácké výpravy. Každý oddíl může poslat 3 videa! Nahlas se a pošli videa přes libovolné datové uložiště (např. www.uschovna.cz) do 16.5.2022 na adresu majzlik.jan@centrum.cz. Děkujeme za tvoje zapojení.

a pro pohlazení duše …

ranní jóga

ranní jóga

Véna Křepelák (TOM Dakoti)

 

Ve zdravém těle, zdravý duch! Přidej se ke Vénovi a protáhni své tělo ranní jógou. Cvičení ti pomůže přemoci ranní únavu, připravíš tělo na další den, zrelaxuješ mysl a budeš připraven nasávat zážitky, které nezažiješ nikde jinde než na FunTOMu! 

Vezmi si s sebou ideálně nějakou karimatku a také doporučujeme před cvičením nesnídat.

kavárna

kavárna

Kaski a spol

 

I tento rok si budeš moci posedět, poklábosit s kamarády a doplnit nejen kofein ve stylové kavárně. Kavárník Kaski dokáže vytvořit znamenitou a nezapomenutelnou  atmosféru. Nemluvě o té dobré kávě, kterou si sám praží v kavárně Tucan ve na náměstí ve Valasšském Meziříčí.

 

Stravování - included

Stravování - included

Kosťa a spol.

 

Strava bude tento rok řešena společně, zajistí ji organizátoři. Snídaně, obědy a večeře si tedy vozit nemusíš. Jídlo bude připravovat zkušená a sehraná parta brněnských tomíku. Stravování je zahrnuto v registračním poplatku. Celá akce proběhne na bezalkoholové vlně. Vy starší, respektujte to prosím.