(TEXT NÍŽE SE TÝKÁ ROČNÍKU 2022)

Miky Škoda a jeho povídání s názvem „Nohama na horách, hlavou ve vesmíru“ v tobě určitě zažehne plamínek. Vystoupí v sobotu 21: května v 16:00.

 

Miky o své přednášce píše toto:

Jak ze sebe dostat to nejlepší? Jak být pro svět co k čemu a nedovolit, aby můj odkaz jednou umřel se mnou? Tyhle otázky si kladu možná častěji než je zdrávo, ale daří se mi díky nim žít pestrý a plnohodnotný život, který mě baví sdílet s ostatními. A to nejenom povídáním, ale i skrze výzvy a různorodou podporu mladých talentů. Tentokrát bych se s tebou chtěl podělit o evoluci mojí životní cesty, která mě dostala jak do velké části světa včetně vrcholů, jako je Matterhorn, tak i do míst, kam by mě nikdy nenapadlo se podívat. Včetně setkání s lidmi, kteří pro mě byli v dětství nedosažitelnými vzory z televize a nebo i před televizní kamery největších českých médií.
Co si z toho odnáším? Co bych poradil sám sobě před lety, když jsem jako úplný zelenáč začínal s cestováním nebo i s podnikáním, aniž bych věděl, co to vlastně znamená? Jak být připraven se přizpůsobit v jakékoliv situaci a čelit nejistotě v nových začátcích? Jak přetavit svoje strachy ze špatného pána na dobrého sluhu? Co je tím motorem, o který bych se chtěl podělit s ostatními a nakopnout je, aby ze sebe každý dokázal dostat to nejlepší?

Miky je zakladatel projektů X-Challenge, LeapMakers a v minulosti například i LowCost Race. Svými aktivitami se snaží hledat a upevňovat pozici Česka ve světě. Miky je původně fyzioterapeut, pedagog volnočasových aktivit a skautský vedoucí, který od 22 let podniká v různých odvětvích, projel přes 40 zemí, vylezl několik čtyřtisícovek včetně Matterhornu a je autorem knihy Můžeš (po)dělat cokoli. Dnes čerpá ze zkušeností jak z podnikání, tak ze skautu a cestování. Svoje zkušenosti aplikuje ve vzdělávacích projektech s cílem pomoci vývoji vzdělávání v Česku vstříc inovacím, zodpovědnosti, multioborovosti a systémovému kritickému myšlení.